Українська Одіссея
3. Ха

Мандрувати світом під час локдауну важко навіть Одіссею. Час та простір привели його в харківський незалежний театр Нєфть. Де за допомогою естетики театру ляльок наш герой має зустріти Місто, загубитись та знайти шлях додому.

Третя вистава циклу створена в рамках фестивалю про право на місто Parade-fest, та має співзвучну сюжетну канву. Це утопічна уява про постапокаліптичне місто, або місто що застрягло в альтернативній реальності. Іммерсійна вистава в якій ми всі герої, містяни, Одіссеї та Пенелопи шукаємо свій власний шлях.

Продовжуючи свої мандри, Одіссей потрапляє у Харків — столицю України. Містом править Лотос — лідер, що дарує людям насолоду на тлі загального занепаду. Раз по раз у місті проводяться вибори нового голови на громадських голосуваннях, однак голова щоразу залишається тим самим.

З прибуттям Одіссея жителі мегаполісу бачать у ньому новий початок, нового лідера. Одіссей закликає будувати нове суспільство. Та в якийсь момент йому пропонують скуштувати місцевого чудодійного напою, після чого Одіссей поринає у забуття і втрачає себе в мегаполісі. Тепер все місто набуває обрисів його мрії, зустрічі з Пенелопою, до якої він так прагне.

Чи зможе Одіссей вирватися із забуття, відчути реальний світ та продовжити свій шлях додому? Чи зможуть жителі мегаполісу згадати минуле і відбудувати місто? Чи можемо ми розпізнати популізм та інструменти маніпуляцій, на які ведемось?

«Українська Одіссея. Ха» — це імерсивна вистава, що поєднує документальні історії учасників, прикладні дослідження, статистику та театр ляльок. Проєкт є другою серією театрального серіалу «Українська Одіссея» театральної компанії DollMen, що передбачає 5 вистав-епізодів у різних містах України (Київ-Львів-Харків-Одеса-Київ). Імпульсом серіалу є образ героя-мандрівника з «Одіссеї» Гомера та «Улісса» Джеймса Джойса, на основі якого автори міркують про війну, еволюцію суспільства та героїзацію, ПТСР, маніпуляції в масмедіа.

режисер і сценограф – Дмитро Костюминський
композитор та звукорежисер – Геннадій Бойченко
світло та відео – Олександр Чиж, Михайло Панчик, Дмитро Костюминський
продюсерка – Вероніка Склярова
головна адміністраторка – Тетяна Голубова
Режиссер театру ляльок – Артем Вусик
Діють: Олена Баженова, Юлія Ліннік, Ярослав Подшивалов, Данило Мандзюк, Владислава Ченцова
Харківський незалежний театр Нєфть в рамках фестивалю Parade-fest
тривалість – 1 година 40 хвилин
За підтримки Українського культурного фонду