Українська Одіссея

Українська Одіссея – це великий театральний проєкт, в рамках якого одна команда митців створить 5 вистав-епізодів в різних містах України (Київ-Львів-Харків-Одеса-Київ). Імпульсом проєкту є “Одіссея” Гомера та “Улісс” Джеймса Джойса, на основі яких ми будемо міркувати про війну, еволюцію та героїзм.

Театр Лесі проводить резиденцію команди авторів проєкту (режисер Дмитро Костюмінський, хореограф Віктор Рубан, медіа художник Михайло Панчик, композитор Генадій Бойченко, продюсерка Вероніка Склярова) та разом з ними створює виставу, що стане Епізодом ІІ Української Одіссеї.

Давньогрецький театр був місцем дослідження важливих людських і суспільних питань. Вони і досі дають нам привід для осмислення тих самих проблем у нашому власному контексті і нашій сучасності. “Медея” Евріпіда гостро озвучує теми неприйняття мігрантів та націоналізму, “Антігона” Софокла сфокусована зокрема на фемінізмі, а “Одіссея” Гомера знову змушує нас подумати про теми героя, війни, (не)можливості повернутись до нормального життя, посттравматичний синдром.

З початком війни в 2014 році, Україна стала скоріше об’єктом на мапі політичних зон впливу, радше статистикою, ніж країною з живими людьми. Процес героїзації в цих умовах сильно активізувався і породжує нові міфи та кумирів, котрі претендують залишитись в історії, яка пишеться саме зараз.

Перший спектакль з циклу — Герої Хаосу